Ekspansja przez innowacje

opublikowano: 03-05-2016, 22:00

Ponad 101 mln zł trafi do firm z Pomorza. Pieniądze mają zachęcić przedsiębiorców do podjęcia prac badawczo-rozwojowych.

Agencja Rozwoju Pomorza ogłosiła nowy konkurs z dotacjami dla firm realizujących projekty wpisujące się w katalog tzw. inteligentnych specjalizacji regionu. W ramach poddziałania „Ekspansja na innowacje — wsparcie dotacyjne” przekaże pieniądze na realizację badań przemysłowych i prac badawczych, pomoże w sfinansowaniu działań związanych z ochroną własności intelektualnej i zabezpieczeniemautorskich rozwiązań technologicznych lub zakupem praw do technologii opracowanych przez inne podmioty i wdrożeniem ich na rynek. W ramach projektów tworzenia i rozwoju infrastruktury badawczo-rozwojowej dotacje będą przyznawane również na budowę lub rozbudowę laboratoriów specjalistycznych, działów i centrów B+R w przedsiębiorstwach, a także zakup aparatury badawczej, sprzętu i urządzeń laboratoryjnych. Pomoc finansowa przewidziana jest zarówno na rozwój innowacji produktowych, jak i procesowych. Wsparcie dotacyjne skierowane jest do przedsiębiorstw rozpoczynających lub rozwijających działalność badawczo-rozwojową. W konkursie mogą startować również firmy działające w partnerstwie z innymi przedsiębiorstwami czy jednostkami naukowymi, organizacjami, izbami gospodarczymi itp. Pula dotacji w konkursie wynosi ponad 101,1 mln zł. Maksymalna dopuszczalna kwota dla jednego projektu nie została odgórnie ustalona. Poziom dofinansowania projektu będzie zależeć od wielkości podmiotu czy typu zgłaszanego konceptu. Może wynosić od 15 proc. do 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Wnioski należy składać do 15 czerwca 2016 r. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 30 października 2016 r. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane