Ekspansja w Krakowie

Agnieszka Janas
opublikowano: 27-03-2007, 00:00

Dla GTC Kraków jest strategicznym miastem. Firma zapowiada inwestycje w obiekty biurowe

Dla GTC Kraków jest strategicznym miastem. Firma zapowiada inwestycje w obiekty biurowe

Globe Trade Centre (GTC) właśnie rozpoczęło budowę biurowca Edison. Będzie to trzeci budynek, obok obiektów Galileo i Newton, wchodzący w skład krakowskiego kompleksu biurowego GTC. Edison to licząca 11 kondygnacji budowla z 10 tys. mkw. powierzchni biurowej i 400 mkw. handlowej. Standardowe piętro biurowca (około 1 tys. mkw.) będzie dla jednego lub kilku niezależnych najemców. Generalnym wykonawcą jest firma Warbud. Za wynajem powierzchni odpowiadają agencje CB Richard Ellis oraz Knight Frank.

Łączny koszt inwestycji szacowany jest na 16 mln EUR. Budowa ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2008 r.

W kwietniu GTC odda do użytku biurowiec Newton, który został w całości wynajęty już na trzy miesiące przed zakończeniem prac. Wśród firm, które wybrały ten budynek, są m. in.: IBM, Hewitt oraz Fortis Bank i Deloitte.

— Wynajęcie Galileo i Newtona potwierdza, że Kraków potrzebuje nowoczesnej powierzchni biurowej. Inwestują tu bowiem kolejne międzynarodowe i polskie firmy — mówi Mariusz Kozłowski, członek Zarządu GTC.

Dlatego to nie koniec planów. W sąsiedztwie Galerii Kazimierz, oddanej do użytku przez GTC dwa lata temu, znajdzie się Centrum Biurowe Kazimierz. Będzie to pięciopiętrowy budynek, liczący 17 tys. mkw. Deweloper liczy, że do jego sukcesu przyczyni się także sąsiedztwo Galerii. Dlatego planuje w przyszłości powiększenie centrum. Nad częścią handlowo-rozrywkową powstanie dodatkowe piętro z blisko 2 tys. mkw. biur klasy A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu