Eksperci ostrzegają przed optymizmem

Przemek Barankiewicz
18-04-2002, 00:00

Na europejskich giełdach dominowały zwyżki wywołane poprawą koniunktury za oceanem. Wzrosty objęły głównie walory technologiczne, na których koncentrowało się zainteresowanie graczy po publikacji serii pozytywnych wyników ich amerykańskich konkurentów.

Analitycy zwracają jednak uwagę, że trudno oprzeć się wrażeniu, że obecne wzrosty mają krótkoterminowy, charakter. Wycenie Nokii i Ericssona pomogła mniejsza od oczekiwań strata Motoroli. Przekroczenie prognoz przez Intel wspomogło walory europejskich producentów chipów jak Infineon oraz STMicroelectronics. Najlepiej jednak prezentowały się papiery irlandzkiego Parthusa. Spółka spodziewa się, że w drugim półroczu wypracuje zysk.

Akcje Bouygues Telecom, spółki należącej do giganta budowlanego cieszyły się popytem po informacji, że przeznaczy 619 mln euro na koncesję na świadczenie usług trzeciej generacji.

Tymczasem spadki dotknęły papiery niemieckich koncernów samochodów z powodu obaw o przyszłe wyniki. Słabo prezentował się także SAP, który w czwartek przedstawi wyniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eksperci ostrzegają przed optymizmem