Eksport nakręca ES - System

ANP
opublikowano: 18-10-2010, 00:00

Szykują się kolejne intratne zlecenia, m.in. dla największego dewelopera w Kuwejcie.

Szykują się kolejne intratne zlecenia, m.in. dla największego dewelopera w Kuwejcie.

ES-System, który działa w branży oświetleniowej, nie ma powodów do narzekań.

— W tym roku ożywił się eksport i to na najistotniejsze dla nas rynki Unii Europejskiej. Po dłuższej przerwie pojawiły się także zamówienia z RPA, Meksyku czy Kazachstanu. Oprócz tego jest szansa na podpisanie umów na kolejne dostawy opraw oświetleniowych dla Al Hamra Real Estate, największego dewelopera z Kuwejtu — mówi Bogusław Pilszczek, prezes ES-Systemu.

Giełdowa spółka rozpoczęła już dostawy opraw oświetlenia awaryjnego do Al Hamra Tower, najwyższego wieżowca w tym kraju. Wartość kontraktu wyniosła 150 tys. zł.

— Rozmawiamy także o zwiększeniu o 50 proc. kontraktu na dostawę oświetlenia dla węzła w Goeteborgu. Dziś realizujemy umowę wartą 1 mln EUR. Mam nadzieję, że w końcu roku udział sprzedaży zagranicznej w przychodach grupy wyniesie 27 proc. — dodaje Bogusław Pilszczek.

W końcu trzeciego kwartału poziom zamówień z zagranicy był blisko 60 proc. wyższy niż przed rokiem. ES-System pozyskał klientów także na nowych rynkach: w Japonii, Uzbekistanie i Jordanii.

Rozkręca również sprzedaż produktów do zagranicznych sieci hurtowych związanych z branżą energetyczną. Firma rozmawia o tym w Skandynawii, Austrii i Niemczech.Rynek krajowy utrzymuje się na stabilnym poziomie.

— W tym roku pozyskaliśmy znaczną część polskiego rynku oświetlenia ulicznego [ES-System modernizuje m.in. oświetlenie w gminach województwa śląskiego za ponad 4,5 mln zł — red.]. Negocjujemy kilka ważnych kontraktów w kraju, których realizacja przypadnie na lata 2011-12 — mówi prezes ES-Systemu.

Podtrzymuje wcześniejsze założenia, że w tym roku przychody i zyski powinny co najmniej osiągnąć poziom z 2009 r., gdy wyniosły odpowiednio: 150,79 mln zł i 9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy