Czytasz dzięki

Electro World Polska sprzedany

WIS
opublikowano: 03-09-2009, 00:00

Sklepy z elektroniką kupił DM IDMSA na zlecenie Mix Electronics. Zapachniało debiutem giełdowym.

Sklepy z elektroniką kupił DM IDMSA na zlecenie Mix Electronics. Zapachniało debiutem giełdowym.

Potwierdziły się niedawne informacje "PB" o planach opuszczenia polskiego rynku przez brytyjską firmę DSG International dzięki sprzedaży ośmiu sklepów Electro World firmie Mix Electronics. Wczoraj DSG opublikował komunikat, w którym poinformował o sprzedaży Electro World Polska Domowi Maklerskiemu IDMSA współpracującemu z siecią Mix Electronics. Wartość transakcji jest symboliczna (zaledwie 1 EUR), gdyż jak wiadomo, sieć Electro World w Polsce jest nierentowna.

— IDMSA kupił Electro World Polska na zlecenie Mix Electronics. Mamy z IDMSA podpisaną umowę, która przewiduje, że w momencie uzyskania przez nas wymaganej zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Mix Electronics przejmie od IDMSA spółkę Electro World Polska — informuje Henryk Sala, prezes Mix Electronics.

Tłumaczy on, że wprowadzenie do tej transakcji pośrednika było konieczne ze względu na długi czas rozpatrywania przez urząd wniosku o zgodę na przejęcie Electro World, a DSG zależało na szybkiej sprzedaży firmy.

— To transakcja krótkoterminowa. Jesteśmy inwestorem finansowym, chcemy tanio kupić, drożej sprzedać. Mamy kilka pomysłów — mówi tajemniczo Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA pytany o zaangażowanie jego firmy w operację.

Czy w tej transakcji jest więc jeszcze jakieś drugie dno? Szef Mix Electronics zapewnia, że nie, a IDMSA pełni tylko rolę pośrednika. Jednak nie wyklucza on, że w 2010 lub 2011 r. jego firma zdecyduje się na debiut giełdowy.

Już miesiąc temu pisaliśmy, że Mix Electronics czeka na zgodę UOKiK na przejęcie Electro World Polska. Warto podkreślić, że krakowska sieć ma już spore doświadczenie w przejmowaniu przeżywających problemy sieci handlujących sprzętem RTV AGD. Na koncie ma bowiem przejęcie, wspólnie z Neonetem, upadającej sieci RTV Mars AGD.

Mix Electronics ma spory potencjał ekonomiczny. Prowadzi w całej Polsce ponad 200 sklepów z elektroniką i ma własne zaplecze hurtowe. Obroty firmy w 2008 r. osiągnęły wartość miliarda złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane