Elektrim na nowo

MEW
opublikowano: 07-08-2012, 00:00

Elektrim sprzedał akcje PAK i pokazał, jak wzrośnie wartość spółki po połączeniu z Darimaksem.

Elektrim poinformował wczoraj, że sprzedał 174,8 tys. akcji szykującego się do giełdowego debiutu Zespołu Elektrowni Pątnów — Adamów — Konin na rzecz spółki Embud za 48,9 mln zł. To element procesu restrukturyzacji spółki — informuje Elektrim w komunikacie. Elektrim jest prawie 100-procentowym właścicielem Embudu.

Elektrim pokazał też wczoraj, jak będzie wyglądał bilans spółki po jej połączeniu z Darimaksem — akcjonariuszebędą głosować w tej sprawie w najbliższy czwartek. Darimaks to wehikuł, który posłużył do rozliczenia ugody w sprawie Polskiej Telefonii Cyfrowej. Elektrim po tym połączeniu wykaże 3,3 mld zł zysku netto (dane przeliczone na 30 czerwca 2012 r.).

Za ubiegły rok Elektrim wykazał 9,5 mld zł straty. Zysk będzie możliwy m.in. dzięki uzyskaniu 3,35 mld zł przychodów finansowych. W symulacji spółka pokazuje, że na 30 czerwca miała 3,9 mln zł przychodów netto (dla porównania — miała 8,6 mln zł przychodów w całym 2011 r.). Po połączeniu z Darimaksem zobowiązania Elektrimu wyniosą 836,7 mln zł. Na koniec 2011 r. wyniosły 11,3 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu