Elektrim otrzymał pozew arbitrażowy od T-Mobile Deutschland

(Marek Druś)
opublikowano: 11-05-2005, 18:02

Elektrim otrzymał pozew arbitrażowy z powództwa T-Mobile Deutschland, poinformował zarząd polskiej spółki w wydanym w środę komunikacie. Spółka zależna Deutsche Telekom zarzuca Elektrimowi, że nie wykonał wcześniejszego wyroku Trybunału Arbitrażowego.

Elektrim otrzymał pozew arbitrażowy z powództwa T-Mobile Deutschland, poinformował zarząd polskiej spółki w wydanym w środę komunikacie. Spółka zależna Deutsche Telekom zarzuca Elektrimowi, że nie wykonał wcześniejszego wyroku Trybunału Arbitrażowego.

Zarząd Elektrimu poinformował, że pozew został złożony w Międzynarodowym Centrum Arbitrażowym przy Austriackiej Federalnej Izby Gospodarczej w Wiedniu.

Niemiecka spółka wnosi w nim m.in. o wydanie przez Trybunał Arbitrażowy orzeczenia stwierdzającego, że T-Mobile Deutschland w sposób ważny wykonał Opcję Kupna (przysługującą na podstawie Umowy Wspólników PTC) wobec 226,080 udziałów w PTC posiadanych przez Elektrim. Domaga się także stwierdzenia, że poprzez wykonanie opcji T-Mobile Deutschland nabyło 226,080 udziałów w PTC posiadanych przez Elektrim. Orzeczenia stwierdzającego wysokość ceny płatnej z tytułu Opcji Kupna, obecnie wstępnie obliczanej na 350 mln EUR. T-Mobile Deutschland wnosi także o wydanie przez Trybunał Arbitrażowy orzeczenia nakazującego Elektrimowi poniesienie kosztów postępowania arbitrażowego oraz zwrotu kosztów obsługi prawnej poniesionych przez niemiecką spółkę.

Zarząd Elektrimu poinformował, że T-Mobile Deutschland „opiera swój pozew na rzekomym niewykonaniu przez Spółkę wyroku Trybunału Arbitrażowego wydanego w toku postępowania przed Międzynarodowym Centrum Arbitrażowym przy Austriackiej Federalnej Izbie Gospodarczej w Wiedniu w sprawie DT przeciwko Elektrim S.A. i Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o.”.

- Spółka analizuje obecnie szczegółowo żądania DT , które jednakże uważa za bezzasadne – głosi komunikat Elektrimu.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Elektrim otrzymał pozew arbitrażowy od T-Mobile Deutschland