Elektrobudowa jeszcze raz podniesie kapitał

opublikowano: 02-08-2019, 07:21
Obserwuj w MójPB:

Zarząd Elektrobudowy podjął czynności zmierzające do zwołania walnego zgromadzenia, w porządku obrad którego znajdzie się punkt dotyczący podniesienia kapitału.

Emisja akcji ma mieć wielkość odpowiadającą od 32 do 66 proc. udziału w podwyższonym kapitale. Zostanie skierowana do inwestorów branżowych lub finansowych (w tym dotychczasowych akcjonariuszy), podano.

– Jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem sprawnego i transparentnego procesu, biorącego oczywiście pod uwagę interes dotychczasowych akcjonariuszy. Nową emisję akcji serii F planujemy skierować do inwestora lub inwestorów branżowych lub finansowych. Emisja akcji serii F do 66 proc podwyższonego kapitału zakładowego jest jedną z dostępnych opcji finansowania działalności spółki. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zostanie zwołane w najbliższym czasie, a w projektach uchwał znajdą się dodatkowe szczegóły na temat planowanej nowej emisji akcji - – mówi Jacek Podgórski, prezes Elektrobudowy.

Elektrobudowa równolegle prowadzi prace związane z realizacją uchwały ZWZ z 13 czerwca br., dotyczącej emisji akcji serii E do 20 proc. kapitału zakładowego. ZWZ Elektrobudowy podjęło wówczas uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę nie wyższą niż 20 proc. istniejącego kapitału, czyli do 1.899.040 zł,  poprzez emisję do 949.520 nowych akcji serii E.

Cena emisyjna akcji zostanie ustalona przez Radę Nadzorczą  spółki i nie może być niższa więcej niż o 5 proc. od średniej ceny z jednego miesiąca poprzedzającego dzień rozpoczęcia budowy księgi popytu.

Emisja akcji serii E zostanie przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej skierowanej wyłącznie do wybranych inwestorów, którzy zostali wskazani przez Zarząd spółki, z zachowaniem prawa pierwszeństwa. Możliwość skorzystania z prawa pierwszeństwa w objęciu akcji mają inwestorzy posiadający co najmniej 0,5 proc. głosów w spółce na dzień 31 lipca 2019 r.

Elektrobudowa podpisała 31 lipca umowę zmieniającą do umowy z instytucjami finansującymi działalność spółki w sprawie finansowania (umowa standstill), obowiązującą obecnie do 17 września br. Na mocy tej umowy Elektrobudowa zobowiązała się, że do 20 sierpnia br. potencjalny inwestor przedstawi parametry i warunki dokapitalizowania, a do 30 sierpnia br. spółka uzgodni z bankami i ubezpieczycielami długoterminową strukturę finansowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane