Elektrobudowa osłabła

EG
opublikowano: 17-05-2011, 00:00

Katowicka grupa zaskoczyła rynek słabszymi wynikami. Na pocieszenie pokazuje lepszy portfel zamówień.

Katowicka grupa zaskoczyła rynek słabszymi wynikami. Na pocieszenie pokazuje lepszy portfel zamówień.

Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Elektrobudowy wyniósł w I kwartale 3,5 mln zł (o 40 proc. mniej niż rok wcześniej), a zysk operacyjny 4,3 mln zł (-36 proc.). Jedynie skonsolidowane przychody wzrosły o 12 proc., do 145 mln zł.

— Spodziewaliśmy się, że spółka wypracuje w I kwartale lepsze wyniki, jednak kontrakty wykonywane w sektorze dystrybucji energii i przemysłu zakończyły się z mniejszą marżą. Myślę, że to chwilowe — mówi Maciej Stokłosa z DI BRE Banku.

Zysk netto i zysk operacyjny spółki są o około 40 proc. niższe od prognoz analityków.

— Elektrobudowa zawsze miała w pierwszym kwartale słabsze wyniki. To rezultat skoncentrowania sprzedaży w grudniu i sezonowości prac na projektach budowlanych. Jednocześnie obserwujemy dużą presję klientów na marże — tłumaczy Jarosław Tomaszewski, dyrektor finansowy spółki.

Portfel zamówień na koniec marca był wart 803 mln zł.

— To największy portfel w historii spółki. Ponad 60 proc. zostanie zafakturowane do końca 2011 r., dlatego budżet, jaki przedstawiliśmy w lutym, wydaje się niezagrożony — dodaje dyrektor finansowy.

Zarząd spodziewa się w całym roku 793,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i 48,6 mln zł zysku netto.

— Prognozy wyników za cały 2011 r. są nadal realne, zwłaszcza że Elektrobudowa pozyskała w I kwartale 2011 r. dwa razy więcej zamówień niż w I kwartale 2010 r. — ocenia analityk DI BRE Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrobudowa osłabła