Elektroniczny podpis pozostaje na papierze - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-06-2006, 08:21

Nowoczesne sposoby prowadzenia biznesu w naszym kraju się nie przyjmują. Pod względem rozwoju e-gospodarki wyprzedziły nas już Bermudy i Zjednoczone Emiraty Arabskie - wynika z najnowszego rankingu przygotowanego przez "The Economist" i IBM. Dokument cytuje "Rzeczpospolita".

Nowoczesne sposoby prowadzenia biznesu w naszym kraju się nie przyjmują. Pod względem rozwoju e-gospodarki wyprzedziły nas już Bermudy i Zjednoczone Emiraty Arabskie - wynika z najnowszego rankingu przygotowanego przez "The Economist" i IBM. Dokument cytuje "Rzeczpospolita".

"Jedną z głównych przeszkód w rozwoju nowoczesnego biznesu jest problem z wdrażaniem elektronicznego podpisu" - mówi ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego Józef Oleński.

Ustawa o e-podpisie funkcjonuje w Polsce już cztery lata - przypomina dziennik. Niewiele z tego wynika. Certyfikaty na cyfrowy podpis wykupiło dotąd niespełna 10 tys. firm, spośród trzech milionów zarejestrowanych w całym kraju. Nie powinno to dziwić, bo możliwości korzystania z niego są u nas mocno ograniczone.

"Przedsiębiorcy, a także indywidualni użytkownicy Internetu muszą mieć powody, aby stosować to rozwiązanie. Administracja ich nie stwarza" - mówi prezes szczecińskiej Unizeto Technologies, która wydaje certyfikaty e-podpisu, Andrzej Bendig-Wielowiejski.

Przedsiębiorcy liczyli na zmianę sytuacji. Zgodnie z prawem, administracja państwowa miała używać e-podpisu od sierpnia tego roku. Jednak urzędnicy resortu spraw wewnętrznych oraz Ministerstwa Finansów już zapowiedzieli, że zrobią wszystko, aby tę datę przesunąć - podaje "Rzeczpospolita".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Elektroniczny podpis pozostaje na papierze - prasa