Elkop ciągle stratny

ANP
opublikowano: 02-03-2009, 00:00

Chorzowska spółka nie może wyjść na zero. Tym razem na wyniku zaciążyła m.in. odprawa dla byłego prezesa.

Chorzowska spółka nie może wyjść na zero. Tym razem na wyniku zaciążyła m.in. odprawa dla byłego prezesa.

Elkop, spółka specjalizująca się w usługach elektromontażowych, zakończył 2008 r. skonsolidowaną stratą netto na poziomie 1,93 mln zł. Rok wcześniej grupa też była na minusie, ale mniejszym. Strata w 2007 r. sięgnęła jedynie 958 tys. zł.

— Straty wynikają z kosztów odprawy dla byłego prezesa i z odsetek od rat układowych — tłumaczy Sławomir Olszewski, dyrektor ds. nowych projektów w Elkopie.

W samym IV kwartale grupa miała 348 tys. zł straty, wobec 1,02 mln zł straty netto w tym samym okresie rok wcześniej. Słabsze wyniki były również na poziomie przychodów. W ostatnich trzech miesiącach 2008 r. sięgnęły 1,70 mln zł (spadek o 42,77 proc. r/r), a w całym 2008 r. wyniosły 6,35 mln zł (spadek o 9,93 proc. r/r).

Od października 2008 r. Elkop jest notowany w systemie prawa jednolitego, po tym jak wspólnie z PC Guardem, Fonem i Mewą decyzją władz giełdy znalazł się na liście alertów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu