Elkop się nie daje

MB
opublikowano: 22-06-2007, 00:00

W lipcu spółka rozpoczyna emisję akcji. Liczy na 1,46 mln zł.

W lipcu spółka rozpoczyna emisję akcji. Liczy na 1,46 mln zł.

Do końca czerwca potrwają zapisy na akcje Elkopu. W ramach oferty publicznej spółka chce sprzedać 5551 akcji serii B. Zamierza zdobyć 1,46 mln zł. Ofertę kieruje do dotychczasowych akcjonariuszy.

Przedsiębiorstwo z Chorzowa, którego głównym profilem działalności są usługi elektromontażowe i roboty budowlano-montażowe w branży elektrycznej, jeszcze w grudniu 2006 r. było na skraju upadłości. W ciągu trzech ostatnich lat przynosiło straty netto wysokości ponad milion złotych rocznie. Dopiero w I kw. 2007 r. wykazało niewielki zysk netto — 92 tys. zł. Zwiększył się także zysk ze sprzedaży — do ponad 2 mln zł z 639 tys. zł w 2006 r.

Planowana emisja ma na celu głównie poprawę płynności finansowej spółki, co w dłuższej perspektywie pozwoli na uzyskanie lepszych wskaźników ekonomicznych i podwyższy zdolność kredytową.

Zdaniem Czesława Koczorka, prezesa Elkopu, pozwoli to na udział w przetargach.

— Dynamiczny rozwój rynku usług elektromontażowych stymulowany rynkiem zamówień publicznych i projektami infrastrukturalnymi dofinansowanymi z funduszy Unii Europejskiej stwarza nam dobre perspektywy rozwoju. Na to jednak potrzebne są pieniądze — mówi prezes.

Na wieść o poprawie kondycji finansowej spółki kurs akcji Elkopu na wczorajszej sesji sięgnął 4,56 zł, wzrastając o 4,83 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elkop się nie daje