Elon Musk ma pomysł jak pomóc uwięzionym w jaskini

opublikowano: 06-07-2018, 11:02

Elon Musk, miliarder i szef Tesli zadeklarował pomoc w wydobyciu 12 chłopców i ich opiekuna z jaskini w Tajlandii. Ma pomysł jak to zrobić.

W czwartek pisaliśmy, że Musk potwierdził gotowość do pomocy ekipie, która walczy o uratowanie chłopców w wieku 11-16 lat i ich dorosłego opiekuna uwięzionych w jaskini Tham Luang Nang Non w Tajlandii przez ulewne deszcze, które zalały korytarze i odcięły ich od świata. Pojawiły się głosy, że uwięzienie może potrwać nawet kilka miesięcy.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Musk w serii wpisów na Twitterze przedstawił pomysł na uratowanie uwięzionych. Przypomniał, że jego firma „Boring Company”, pracująca nad stworzeniem nowatorskiego systemu transportu w tunelach, „jest całkiem dobra w drążeniu dziur”. Zasugerował, że jednym z rozwiązań byłoby wprowadzenie do korytarza jaskini nylonowej rury o średnicy ok. 1,5 metra, która po napełnieniu powietrzem stworzyłaby tunel umożliwiający wydostanie uwięzionych. Szef Tesli zadeklarował również dostarczenie pakietów akumulatorów i pomp do wykorzystania przez ratowników.

Rzecznik Muska potwierdził, że jest on w kontakcie z władzami Tajlandii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu