Elon Musk musi zwolnić fotel

ŁO
opublikowano: 30-09-2018, 08:40

Miliarder zawarł porozumienie z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych (SEC) i zgodził się zapłacić karę. To jednak nie wszystko.

Amerykański nadzór giełdowy poinformował, że Elon Musk zapłaci 20 mln USD kary i zrezygnuje z funkcji szefa rady dyrektorów (ang. chairman of the board of directors) Tesla Motors. Pozostanie natomiast dyrektorem wykonawczym motoryzacyjnej spółki (ang. CEO).

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Tesla Motors również zobowiązana została do zapłacenia kary w wysokości 20 mln USD.  

Agencja Reuters informuje, że Musk ma na zwolnienie stanowiska 45 dni i nie może powrócić na ten fotel przez trzy lata. Tesla jest także zobowiązana do powołania dwóch nowych, niezależnych dyrektorów do swojej rady.  

Sprawa ciągnie się od początku sierpnia. Musk, który chętnie korzysta z portalu społecznościowego Twitter umieścił wtedy wpisy z informacją, że zapewnił finansowanie dla planu wycofania spółki z giełdy. 

Choć szef Tesli podawał nawet cenę ewentualnego wykupu akcji, dość szybko okazało się, że w rzeczywistości wszystko było budzącą wątpliwości spekulacją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu