Czytasz dzięki

ELQ nawiązało współpracę z Columbusem Energy

opublikowano: 17-07-2020, 08:12

ELQ, firma, która zajmuje się budową elektrowni słonecznych, podpisała z Columbusem Energy umowę o współpracy.

Na podstawie umowy Columbus ma swobodne prawo do oceny projektów przygotowywanych do realizacji przez ELQ i decydowania o ich nabyciu lub odmowie nabycia.

"Columbus na podstawie wmowy nabywa prawo do wyłączności nabycia poszczególnych projektów (spółek celowych) realizowanych przez ELQ, lub tych które będą realizowane przez ELQ, w okresie wskazanym w umowie" - dodano.

Ponadto umowa obejmuje pośrednictwo ELQ w zakresie nabywania przez Columbus udziałów w spółkach celowych realizujących projekty instalacji fotowoltaicznych należących do spółki prawa estońskiego pod firmą Huffington Invest Group (HIG), a także określa wyłączność dla ELQ w zakresie dostaw stacji transformatorowych oraz generalnego wykonawstwa instalacji fotowoltaicznych realizowanych w formule EPC dla projektów należących do ELQ lub HIG. 

Umowa obowiązuje przez 3 lata. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane