Emisja na przejęcia

EB
29-09-2006, 00:00

Teta znów sięgnie po kapitał: tym razem z nowej emisji chce uzyskać 20-35 mln zł. Środki pójdą na przejęcia.

Wrocławski producent informatycznych systemów ERP i HR dla małych i średnich firm, który w ubiegłym roku debiutował na warszawskiej giełdzie, w czwartym kwartale znów poprosi inwestorów o kapitał. Wyemituje 1,7- -2,5 mln akcji serii H z zachowaniem prawa poboru. Ze sprzedaży walorów spółka zamierza uzyskać 20-35 mln zł. Cena oscylować więc będzie w okolicach 11-14 zł (18,50 zł na parkiecie). Środki pozyskane z giełdy pójdą na 2-3 projekty akwizycyjne w Polsce (firmy oferujące produkty komplementarne do rozwiązań Tety) oraz na 1-2 inwestycje na rynkach zagranicznych (firmy produkujące systemy ERP). Firma przygląda się spółkom z Ukrainy, Białorusi, Rumunii i Czech.

— Do połowy października spodziewamy się przełomu w kwestii negocjacji transakcji w Czechach. Jestem bardzo dobrej myśli — mówi Jerzy Krawczyk, prezes Tety.

W sumie planowana wielkość inwestycji wynosi 20-40 mln zł. Całość inwestycji zostanie zrealizowana w okresie trzech lat.

Wzrost Tety i konsolidacja wyników przejętych podmiotów mają spowodować, że w 2007 r. firma będzie generować dwu-, trzykrotnie wyższe przychody niż 34,2 mln zł, zanotowane w 2005 r. Zysk netto ma wynieść 10-12 mln zł. Kilka dni temu zarząd zwiększył prognozę wyników na 2006 r.: sprzedaż ma wynieść 42,7 mln zł, a zysk netto 6,4 mln zł (wobec 4,5 mln zł). Po pierwszym półroczu do realizacji planu jest daleko — zysk netto wynosi 1,6 mln zł przy przychodach 17,2 mln zł, ale spółki IT gros wyników generują w trzecim i czwartym kwartale.

— Jeżeli Tecie uda się pomyślnie zakończyć akwizycje, a wyniki przyjętych spółek będą się poprawiać, w skali mikro, to będzie to sukces porównywalny do zbudowania grupy przez Asseco Poland — mówi Sobiesław Pająk, analityk CDM Pekao.

Inwestorzy również dobrze przyjęli plany: kurs spółki wzrósł wczoraj o ponad 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Emisja na przejęcia