Emperia na łowach

WIS
opublikowano: 15-11-2007, 00:00

Po przejęciu Euro Sklepów i sieci Polka handlowy holding szykuje się do nowych zakupów. Jeszcze w tym roku.

Po przejęciu Euro Sklepów i sieci Polka handlowy holding szykuje się do nowych zakupów. Jeszcze w tym roku.

Emperia Holding zgodnie z zapowiedziami przyłącza kolejne firmy z sektora handlu detalicznego i hurtowego (ostatnio Euro Sklepy i Polka). To jednak dopiero początek wielkich łowów.

— Spodziewamy się zawarcia kilku nowych transakcji do końca grudnia. W przyszłym roku powinno ich być kilkanaście. Wraz z dalszym rozwojem będzie rosnąć nasza siła zakupowa, co pozytywnie przełoży się na wyniki — mówi Artur Kawa, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Emperii.

W trzecim kwartale Emperia wypracowała 15,5 mln zł zysku netto, przy sprzedaży na poziomie 1,2 mld zł. Oznacza to skokowy wzrost sprzedaży i zysku w porównaniu z analogicznym okresem 2006 r., co jest efektem fuzji z grupą dystrybucyjną BOS.

Po trzech kwartałach Emperia wypracowała prawie 65 mln zł czystego zysku, jej sprzedaż natomiast wzrosła do 3,4 mld zł.

Artur Kawa deklaruje, że zarząd spółki będzie rekomendował w przyszłości wypłatę 10-15 proc. zysków w postaci dywidendy dla akcjonariuszy.

Warto dodać, że w związku ze sporymi rozmiarami spółki i dużą płynnością jej akcji od 21 grudnia stanie się ona uczestnikiem giełdowego indeksu mWIG40 (indeks średnich spółek) — dziś jej akcje należą do indeksu małych spółek (sWIG80). Plany zarządu Emperii są jednak bardzo ambitne. Być może w przyszłości awansuje ona więc do elitarnego WIG20

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane