Energooszczędny leasing

SW
opublikowano: 15-05-2012, 00:00

BZ WBK Finanse & Leasing upraszcza procedurę finansowania maszyn i urządzeń energooszczędnych.

BZ WBK Finanse & Leasing przygotował dla firm z sektora MSP oraz rolników kolejne udogodnienia w finansowaniu maszyn i urządzeń energooszczędnych.

Oferta dostępna w ramach programu PolSEFF przewiduje udzielenie finansowania jedynie na podstawie dokumentów rejestrowych związanych z prowadzoną działalnością oraz informacji podanych doradcy leasingowemu, bez konieczności okazywania zaświadczeń z urzędu skarbowego czy ZUS.

— Dla właścicieli małych i średnich firm oraz rolników czas jest na wagę złota, gdyż z reguły sami odpowiadają za wszystkie aspekty prowadzonego biznesu. Stąd ograniczyliśmy wymagane formalności do minimum — wyjaśnia Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej w Spółkach Leasingowych BZ WBK.

Wprowadzone udogodnienia obejmują także wpisanie kolejnych maszyn na tzw. listę LEME, czyli listę urządzeń o potwierdzonej energooszczędności. Należą do nich wtryskarki, wózki widłowe, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe oraz zagęszczarki.

Dzięki temu klient ma gwarancję, że finansując przedmiot pożyczką lub leasingiem, otrzyma premię inwestycyjną w wysokości do 10 proc. wartości inwestycji.

Decyzja o przyznaniu premii wydawana jest już w ciągu 3 dni od momentu złożenia wniosku. W ramach prowadzonego przez PolSEFF Programu Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce firmy z sektora MSP oraz rolnicy mogą uzyskać finansowanie na realizację inwestycji obniżających wydatki na energię. W formie leasingu lub pożyczki można uzyskać fundusze o maksymalnej wartości 1 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu