Czytasz dzięki

Enterprise Investors sprzedał część akcji XTB

opublikowano: 06-05-2020, 07:02

Enterprise Investors pozbył się części akcji XTB DM tuż przed publikacją rekordowych wyników za I kwartał. Teraz szuka chętnych na resztę pakietu.

Z komunikatu funduszu, kontrolowanego przez EI wynika, że transakcji dokonano 24 kwietnia - notowania w 10 dni wzrosły wówczas o 40 proc. w oczekiwaniu na dobre wyniki za I kwartał. Ich publikacja nastąpiła 26 kwietnia (w świąteczny poniedziałek),a dzień później kurs urósł jeszcze o 36 proc.

Jacek Siwicki, prezes Enterprise Investors
Zobacz więcej

Jacek Siwicki, prezes Enterprise Investors Fot. Marek Wiśniewski

EI zmniejszył udział z 19 do 16,9 proc. 

Z informacji, potwierdzonych przez brokerów, koordynujących dla EI proces przyspieszonej budowy księgi popytu na akcje XTB wynika, że fundusz pozbywa się 16,2 proc. akcji. 

Wczoraj notowania zareagowały na te wieści spadkiem o 11 proc.

Zwyżkę notowań, towarzyszącą wynikom, wykorzystał Quercus, który w ostatnich dniach poinformował o redukcji zaangażowania do poniżej 5 proc. 

- Redukcja pozycji wynika z silnego wzrostu kursu i przekroczenia limitów. Spółka pozostaje naszym czarnym koniem na najbliższe miesiące ze względu na rekordową zmienność na rynkach — komentował Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane