Era wprowadza usługi lokalizacji i zarządzania samochodami

Wiktor Krzyżanowski
24-05-2001, 14:15

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci komórkowej Era, wraz ze spółką Finder uruchamiają drugi w Polsce system lokalizacji i zarządzania samochodami, bazujący na systemach GSM i GPS. Usługa umożliwia lokalizację pojazdu przy wykorzystaniu systemu GPS oraz ciągłą łączność samochodu z centralą poprzez system GSM sieci Era. System działa na terenie całej Europy i w większości krajów świata.

- Usługa „Zarządzanie flotą” pozwala firmom na zlokalizowanie miejsca, w którym znajduje się samochód oraz sprawdzenia stanu samochodu – czy jedzie, czy ma włączony zapłon. Stacja nadzorująca stan pojazdu może zdalnie zablokować samochód, wyłączyć zapłon, włączyć alarm. Dodatkowo, dzięki zlokalizowaniu samochodu w terenie, osoba nadzorująca pracę i stan floty samochodów firmowych może poinformować odpowiednie służby w Polsce (policję czy ochronę) o miejscu, w którym znajduje się zaginiony samochód – powiedział Robert Niczewski, rzecznik PTC.

Nowy system zarządzania flotą pozwala na pełny i ciągły nadzór nad samochodami należącymi do jednej firmy, ale pozwala również na nadzorowanie pojedynczych, prywatnych aut w ramach usług ochrony mienia i samochodów osób prywatnych prowadzonych przez wyspecjalizowane agencje.

Pierwszym operatorem który wprowadził w Polsce system system zarządzania samochodami ponad pół roku temu jest Polkomtel. System, który operator sieci Plus GSM uruchomił współnie z Liberty i Monitelem, umożliwia m. in monitorig i lokalizację floty samochodowej.

WIK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Era wprowadza usługi lokalizacji i zarządzania samochodami