ERP w chmurze

MACIEJ KAMIEŃSKI
opublikowano: 01-02-2012, 00:00

KOMENTARZ

Korzystanie z rozwiązań ERP w chmurze umożliwia nie tylko możliwość rozszerzenia funkcjonalności systemów, ale przede wszystkim zwiększa wygodę i oszczędności. Odchodzą koszty związane z zakupem i utrzymaniem infrastruktury IT. A to właśnie na to firmy przeznaczają średnio ponad 50 proc. budżetów IT.

Dzięki cloud computingowi przedsiębiorstwo nie musi kupować licencji, serwerów, baz danych, stacji roboczych, urządzeń sieciowych. Co więcej, nie musi już się martwić takimi sprawami, jak zagwarantowanie wydajności systemu, aktualizacje oprogramowania. Zapewnienie stałej dostępności i poprawności działania aplikacji leży po stronie dostawcy usługi.

Zalety systemów ERP w modelu SaaS docenią małe firmy, którym zależy na ograniczeniu inwestycji początkowych. A także średnie przedsiębiorstwa, które mają trudności z utrzymaniem płynności finansowej. Zadowolone będą również duże spółki o rozproszonej strukturze — migracja do systemów w technologii cloud pozwoli im zwiększyć mobilność i uwolni dużą część pieniędzy, które można będzie przeznaczyć na zmodernizowanie innych rozwiązań IT.

Biorąc pod uwagę wydatki na zakup oprogramowania i na instalację, aktualizacje, serwis, utrzymanie działu IT i sprzęt, rozwiązania w chmurze dopiero w perspektywie dwóch lat osiągają pułap kosztów związanych z inwestycjami w oprogramowanie pudełkowe.

MACIEJ KAMIEŃSKI

dyrektor sprzedaży pionu SMB w Sygnity

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MACIEJ KAMIEŃSKI

Polecane