ET wystąpił o uchylenie wyroku w sprawie PTC

(Marek Druś)
opublikowano: 23-05-2005, 17:50

Zarząd Elektrimu poinformował, że otrzymał odpis pozwu złożonego przez Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. w Sądzie Handlowym w Wiedniu.

Zarząd Elektrimu poinformował, że otrzymał odpis pozwu złożonego przez Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. w Sądzie Handlowym w Wiedniu.

Elektrim Telekomunikacja wystąpił o uchylenie wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu wydanego 26 listopada 2004 r. Trybunał uznał, że Elektrim nie naruszył umowy sprzedając udziały w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) na rzecz Elektrimu Telekomunikacja. Zdecydował jednak, że do takiego naruszenia dojdzie, jeśli Elektrim nie odzyska tych udziałów od Elektrimu Telekomunikacje w okresie dwóch miesięcy od doręczenia wyroku.

Sprawę do Trybunału Arbitrażowego wniósł Deutsche Telekom, twierdząc, że ma prawo pierwokupu udziałów PTC, które zostały przeniesione przez Elektrim do Elektrimu Telekomunikacja. Deusche Telekom ma 49 proc. udziałów w PTC, operatorze sieci komórkowej Era. Pozostałe należą do Elektrimu Telekomunikacja, którego 49 proc. akcji należy do Elektrimu, a 51 proc. do Vivendi Universal (wraz z Ymer Finance).

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane