Eureko na lodzie

PZ
opublikowano: 02-03-2007, 00:00

Rada nadzorcza PZU nie podjęła decyzji w sprawie sprzedaży litewskich i ukraińskich spółek PZU na rzecz Eureko. Ofertę opublikuje w prasie.

Rada nadzorcza PZU nie podjęła decyzji w sprawie sprzedaży litewskich i ukraińskich spółek PZU na rzecz Eureko. Ofertę opublikuje w prasie.

Litewskie i ukraińskie inwestycje PZU w dwie firmy ubezpieczeń majątkowych i dwie — ubezpieczeń na życie są krytykowane przez obecny zarząd jako zła inwestycja. Na początku stycznia Eureko złożyło PZU propozycję odkupienia tych spółek za cenę równą wydatkom poniesionym przez PZU i utrzymania ich nazw.

Eureko proponowało również, że po kilku latach odsprzeda te firmy grupie PZU, gdy „sytuacja wokół PZU się ustabilizuje” — jak pisał wiceprezes Eureko Ernst Jansen do ministra skarbu.

Zarząd PZU nie przedstawił żadnych rekomendacji dotyczących ewentualnej transakcji.

Po przedstawieniu oferty nie zadano żadnych pytań: nie uczynili tego ani członkowie rady reprezentujący Skarb Państwa, ani członkowie rady ze strony Eureko.

Zarząd poinformował też radę, że w związku z tym, iż Eureko przekazywało mediom informacje o ofercie, zamierza opublikować istniejące dokumenty w formie płatnego ogłoszenia. Ma to się stać w najbliższy poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eureko na lodzie