Euro i złoty nieznacznie osłabły

  • Tomasz Szecówka
opublikowano: 28-02-2012, 00:00

WALUTY

W poniedziałek notowania EUR/USD korygowały dynamiczny wzrost z ubiegłego tygodnia. Inwestorzy oczekiwali na wyniki głosowania niemieckiego parlamentu nad przyznaniem Grecji drugiej transzy pomocy finansowej.

Zgoda na tę pomoc wcale nie była pewna. Wątpliwości mogły budzić wypowiedzi niemieckiego ministra spraw wewnętrznych czy kanclerz Angeli Merkel, która stwierdziła, że sukces pakietu ratunkowego dla Grecji nie jest pewny. Ta mogło osłabiać wspólną walutę, która staniała poniżej 1,34 USD.

Dziś wpływ na rynek eurodolara może mieć popołudniowa seria danych z amerykańskiej gospodarki, jednak inwestorzy czekają już głównie na środowy drugi przetarg na 3-letnie pożyczki oferowane przez EBC bankom komercyjnym. Publikacja ostatecznych wyników tej operacji może wywołać efekt sprzedaży faktów, a więc spadkowej korekty pary EUR/USD.

Polskie pary walutowe jeszcze w piątkowy wieczór obroniły silne wsparcia odpowiednio 4,15 dla EUR/PLN oraz 3,08 dla USD/ PLN i wczoraj odreagowywały w kierunku lokalnych maksimów. Ruch ten był ograniczony i nie zmienił znacząco sytuacji technicznej na wykresach. Nadal mamy do czynienia z konsolidacją. Duży wpływ na kondycję polskiej waluty do końca bieżącego tygodnia będą miały rynkowe nastroje po wspomnianych wyżej istotnych informacjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Szecówka

Polecane