Euro może się umocnić

MD
01-03-2010, 10:28

…prognozuje Royal Bank of Scotland Group.

Za umocnieniem euro przemawia zarówno zaangażowanie prac nad pakietem ratunkowym dla Grecji jak i rekordowa ilość kontraktów otwartych przez inwestorów oczekujących osłabienia wspólnej europejskiej waluty, twierdzi Greg Gibbs, strateg walutowy RBS.

- Dostrzegamy możliwość wzrostu popytu na euro w ramach ucieczki przed stratami, co może podwyższyć jego notowania do 1,40 USD – powiedział Gibbs.

19 lutego kurs euro spadł do 1,3444 USD i był najniższy od maja ubiegłego roku. W poniedziałek euro było notowane w Tokio po 1,3640 USD. Od początku roku straciło 4,8 proc.

Gibss uważa, że pokonanie przez euro 1,37 USD może oznaczać dyskomfort dla inwestorów grających na spadek euro. 

Ostatnie dane Commodity Futures Trading Commission pokazały, że liczba kontraktów na spadek wartości euro była o ponad 71,6 tys. większa niż na jego umocnienie.

Gibss uważa, że biorąc pod uwagę iż rynek ustanowił znaczącą krótką pozycję spekulacyjną, w krótkim terminie możliwe jest przesilenie. Jego zdaniem, za umocnieniem euro przemawia także formacja „podwójnego dna” z 19 i 25 lutego.

MD, Bloomberg 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Euro może się umocnić