Euro poniżej 3,22 zł, frank walczy przy 2 zł

Marek Wołos
opublikowano: 17-07-2008, 00:00

Złoty nadal rośnie. Euro zniżkował w trakcie sesji poniżej 3,22 zł, dolar zbliżył się do 2,02, a frank szwajcarski przez chwilę kosztował nawet poniżej 2 zł.

Na rynek napływa gorący kapitał spekulacyjny. Wzrost złotego przybrał ponadprzeciętne rozmiary. To skutek komentarzy ze strony członków Rady Polityki Pieniężnej i dobrej atmosfery na rynkach walutowych naszego regionu. Nastroje na rynku są tak dobre, że nic nie jest w stanie ich popsuć. To oznacza możliwość dalszych wzrostów złotego. Celem EUR/PLN jest 3,20. Dopiero tam dojdzie do większej realizacji zysków i zajmowania odwrotnych pozycji. Wcześniej kupującymi waluty będą jedynie inwestorzy, którzy zamykają krótkie pozycje w euro. Spadające ceny ropy i zniżka EUR/USD mogą zachęcić inwestorów do wyprzedaży złotego. Impulsem do zakupu walut mogą stać się również piątkowe dane o produkcji przemysłowej.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu