Eurocash jest niedoceniony

opublikowano: 01-02-2018, 22:00

31,60zł - na tyle Haitong Bank wycenia jedną akcję Eurocashu, zalecając ich kupno.

Strategia przejścia od hurtu do detalu jest procesem w nieunikniony sposób bolesnym, co jest przez rynek uwzględniane w stopniu nadmiernym — to kwintesencja pierwszej rekomendacji Haitong Banku dla Eurocashu. Bank poleca kupno akcji spółki, wyznaczając ich cenę na 31,6 zł. Według Krzysztofa Kawy, analityka Haitong Banku, większość zagrożeń związanych z procesem transformacji hurtownika w detalistę jest już zawarta w cenie akcji Eurocashu, podobnie jak jednorazowe koszty wynikające z optymalizacji hurtowni i rebrandingu sklepów detalicznych. Poza tym akwizycja sieci Mila będzie doskonałym uzupełnieniem obecnej sieci sklepów Eurocash, które działają m.in. pod takimi markami franczyzowymi, jak np. Lewiatan, ABC czy Groszek. Akwizycja Mili pozwoli przejąć dobrze zorganizowany biznes i zwiększyć zasięg geograficzny. Nie mniej ważne jest to, że Eurocash nie wyklucza dalszych fuzji i przejęć, co może jeszcze bardziej przyspieszyć ekspansję. Poza tym Eurocash jest obecnie wyceniany blisko pięcioletniego minimum, ze wskaźnikiem EV/EBITDA na rok 2018 na poziomie 9,3-krotności. Analityk zwraca też uwagę, że rebranding sklepów Eko w Delikatesy Centrum skutkował dodatkowymi wydatkami kapitałowymi i okresowym zamykaniem placówek. Jednak po restrukturyzacji sklepy te powinny przyciągnąć więcej klientów, co zaowocuje wyższą sprzedażą i lepszymi wynikami. Sprzedaży w sieci Delikatesy Centrum powinien również pomóc projekt „Fresh”. Według Haitong Banku, powinien on przynieść 500 mln zł przychodów w 2017 r., a w roku 2019 zostanie osiągnięta rentowność. Zdaniem Krzysztofa Kawy, Eurocash może przy tym skorzystać z zakazu handlu w niedzielę dzięki sklepom franczyzowym, których zakaz nie obejmie. Powinno to z nawiązką zrównoważyć negatywny efekt zamknięcia sklepów własnych. © Ⓟ

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu