Eurodolar pozostaje w konsolidacji

Krzysztof Wołowicz, Michał Fronc
14-04-2011, 09:36

Notowania eurodolara w dalszym ciągu pozostają w konsolidacji w przedziale 1,4400-1,4520. W czasie dzisiejszej sesji azjatyckiej kurs EUR/USD zszedł w okolice dolnej bandy przedziału wahań, jednak zbliżając się do otwarcia rynków w Europie notowania euro zyskiwały na wartości w relacji do dolara, ponownie wzrastając powyżej 1,4500.

Wczoraj w godzinach wieczornych opublikowany został raport zwany Beżowej Księgi opisujący bieżącą sytuację gospodarczą w USA. Wynika z niego, że amerykańska gospodarka rozwija się równomiernie w większości regionów dzieki wzrostowi w sektorze wytwórczym oraz poprawie sytuacji na rynku pracy.
Dzisiejsza sesja również nie zapowiada większej zmienności na rynku. Kalendarz makroekonomiczny pozostaje ubogi. Z danych makro poznamy dziś jedynie odczyty z USA dotyczące liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz wielkość inflacji PPI za marzec. W przypadku pierwszej publikacji oczekuje się wyniku na poziomie 380 tys. Z kolei rynkowy konsensus zakłada wielkość wskaźnika inflacji producentów na poziomie 1,1 proc. m/m.

Ostatnie dni pokazują, że eurodolar wytracił paliwo do dalszych wzrostów. Po okresie silnej zwyżki naturalne jest pewne odreagowanie na rynku. Prawdopodobnie dziś kurs EUR/USD utrzyma się w przedziale wahań 1,4400-1,4520, w którym pozostaje od kilku sesji.

Na rynki bazowe nie napłynie dziś zbyt wiele istotnych informacji makroekonomicznych. W Europie poza szwajcarskim indeksem ZEW brak jest innych publikacji, a w USA znaczenie może mieć jedynie indeks PPI. Dane o tygodniowych zasiłkach dla bezrobotnych same w sobie nie będą miały większego znaczenia. Ponadto opublikowane zostaną kwartalne wyniki kolejnych amerykañskich spółek, w tym m.in. Google. 
Dziś poznamy jedynie krajowe dane o podaży pieniądza w marcu. Konsensus prognoz przewiduje lekki spadek w ujęciu rocznym w stosunku do lutego. Dane te zwykle nie mają większego znaczenia dla rynków, jednak obecnie po istotnym skoku inflacji mogą być analizowane uważniej.

Otwarcie sesji dla eurozłotego nastąpi na poziomie 3,9505. Po wczorajszym silnym umocnieniu polskiej waluty dziś możliwa jest lekka korekta notować. Prawdopodobnie pojawią się też kolejne wypowiedzi przedstawicieli RPP nawiązujące do wczorajszych danych o inflacji.

Krzysztof Wołowicz, Michał Fronc
Departament analiz DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Wołowicz, Michał Fronc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Eurodolar pozostaje w konsolidacji