Euromedic wyda w Polsce 160 mln zł

Katarzyna Ostrowska
31-05-2001, 00:00

Euromedic wyda w Polsce 160 mln zł

Euromedic Polska, należące do Euromedic International, holdingu inwestującego w usługi medyczne w Europie Środkowej i Wschodniej, zamierza do końca 2002 roku zbudować 20 centrów diagnostyki obrazowej oraz dializoterapii za około 40 mln USD (160 mln zł). Spółka uruchomiła już Świętokrzyskie Centrum Medyczne w Kielcach, a wkrótce otworzy Międzynarodowe Centrum Dializ we Wrocławiu i Warmińsko-Mazurskie Centrum Medyczne w Olsztynie. Euromedic planuje współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jest także w trakcie podpisywania umów z kasami chorych.

Właścicielami Euromedic International są: General Electric Equity (oddział inwestycyjny GE Capital), Dresdner Kleinwort Benson (oddział inwestycyjny Dresdner Bank) oraz The Global Environment Fund z USA. Euromedic International rozpoczął inwestycje w 1991 roku na Węgrzech. Działa już w Bośni, Rosji, Słowacji, Czechach, Bułgarii i Rumunii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Euromedic wyda w Polsce 160 mln zł