Europejskie giełdy spadły siódmy raz z rzędu

MD
opublikowano: 15-01-2009, 19:10

Na europejskich rynkach akcji znów dominowała podaż. DJ Stoxx 600 spadł już po raz siódmy z rzędu. Tak fatalnej serii nie notował od 2004 roku.

W Londynie główny indeks spadł o 1,4 proc. W Paryżu o 1,8 proc., a we Frankfurcie o 1,9 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 stracił w czwartek 0,9 proc., a przez siedem kolejnych sesji aż o 10 proc. Z 18 indeksów branżowych spadła wartość 13. Najwięcej, o 3 proc., stracił wskaźnik banków. Inwestorzy pozbywali się akcji HSBC Holdings, Barclays, Deutsche Postbank i Deutsche Banku. Głównym powodem są rosnące obawy, że banki znów mogą potrzebować kapitału. W Wielkiej Brytanii podaż dodatkowo napędzał strach przed zniesieniem w piątek zakazu krótkiej sprzedaży akcji spółek finansowych. Po stronie wzrostów znalazły się akcje spółek produkujących dobra codziennego użytku. W górę poszły notowania m.in. Nestle i Unilever.

MD


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane