Evergrande staniało dwucyfrowo

opublikowano: 21-10-2021, 10:33

China Evergrande Group nie udało się pozyskać 20 mld HKD ze sprzedaży akcji spółki zależnej. Drugi chiński deweloper, który stanął na krawędzi bankructwa z powodu problemów z obsługą ponad 300 mld USD długu, zanotował także spadek sprzedaży nieruchomości o 97 proc. w szczytowym sezonie.

Akcje spółki staniały o prawie 12 proc. w czwartek na giełdzie w Hongkongu. Wcześniej w tym roku ich wartość spadła o ponad 80 proc. Evergrande poinformowało, że zakontraktowana sprzedaż nieruchomości od września do 20 października wyniosła 3,65 mld juanów (571 mln USD). To niewiele w porównaniu ze 142 mld junów, które spółka osiągnęła od 1 września do 8 października 2020 roku. Nastrojów nie zmieniły nieoficjalne doniesienia, że chiński deweloper dostał jeszcze trzy miesiące na spłatę obligacji wartości 260 mln USD, sprzedanych przez spółkę zależną, które gwarantował. Termin ich wykupu minął na początku października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane