Expander: partner to lek na ciasnotę

BT
opublikowano: 13-07-2007, 00:00

Expanderowi jest w Polsce za ciasno. Z pomocą nowego inwestora ruszy na Wschód. Albo Zachód. Albo tu i tam.

Expanderowi jest w Polsce za ciasno. Z pomocą nowego inwestora ruszy na Wschód. Albo Zachód. Albo tu i tam.

Transakcja sprzedaży 49 proc. akcji Expandera, pośrednika finansowego, powinna się skończyć jeszcze w tym roku. Walory wystawił na sprzedaż GE Investments, który jednak... postanowił zachować większościowy pakiet.

— Oferta nabycia 49 proc. pakietu akcji Expandera została wysłana do 20 potencjalnych inwestorów. Krótka lista zostanie wyłoniona już w sierpniu — uważa Małgorzata Zbierada, prezes Expandera.

Kogo chętnie powitałaby w spółce?

— Na przykład kogoś z grupy funduszy private equity posiadających w portfelach firmy podobne do naszej — mówi prezes Expandera i nie ukrywa, że na rynku już jest taki tłok, że spółce trochę duszno.

— Dlatego widzimy dwa kierunki naszego rozwoju —albo na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, albo przeciwnie — pójdziemy do Europy Zachodniej za emigrującymi Polakami i im będziemy proponować szereg produktów finansowych. Wszystko zależy od tego, kto zostanie naszym inwestorem — mówi Małgorzata Zbierada.

Ruch w interesie nasila się. Niemal w tym samym czasie co akcje Expandera, na sprzedaż został wystawiony 75- -procentowy udział w Domu Kredytowym Notus.

— Nami interesują się bardzo duzi gracze. Nie obawiamy się więc przeniesienia zainteresowania na konkurenta — pewnie mówi Małgorzata Zbierada.

Notus ma 13 oddziałów i 170 doradców. W pierwszym półroczu udzielił kredytów na niespełna 0,6 mld zł. Z TFI dopiero startuje. Expander to niemal 50 placówek i trzystu doradców. W pierwszej połowie roku udzielił kredytów na 2 mld zł i sprzedał jednostki TFI za 200 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu