Explorer bardziej swojski

KA
08-04-2009, 00:00

Przełom w microsoftowej przeglądarce WWW. Najnowsza wersja ma fabrycznie zaszyte moduły do współpracy z polskimi stronami internetowymi.

Przełom w microsoftowej przeglądarce WWW. Najnowsza wersja ma fabrycznie zaszyte moduły do współpracy z polskimi stronami internetowymi.

Micorosft wypuścił nową — już ósmą — wersję przeglądarki internetowej Internet Explorer. Jednak po raz pierwszy w polscy internauci otrzymują ją przygotowaną specjalnie dla nich i wzbogaconą o obsługę typowo polskich serwisów internetowych. Takie wsparcie działa od lat w konkurencyjnym Firefoksie. Z poziomu przeglądarki można np. wertować ofertę sklepu Merlin.pl czy słowniki wydawane przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe.

Microsoft postawił na współpracę z Onetem, Allegro i Naszą-Klasą. Dzięki tzw. akceleratorom można jednym kliknięciem przesłać wiadomość znajomym z Naszej-Klasy z interesującym artykułem na Onet lub z ciekawą aukcją na Allegro. Jeżeli kogoś zainteresuje recenzja jakiegoś produktu, jednym kliknięciem może sprawdzić, czy jest on oferowany na aukcjach Allegro. Jeżeli chce pogłębić wiedzę o sprawie, której dotyczy czytany artykuł, to po takim samym ruchu otrzyma zestaw wiadomości opublikowanych na ten temat na portalu Onet.

Z kolei tzw. obiekty Web Slice to możliwość obserwowania online, bez potrzeby odświeżania obrazu, zmian w danej części serwisu internetowego. Może to być skrzynka pocztowa Naszej-Klasy, dział wiadomości na pierwszej stronie Onetu czy interesująca aukcja na Allegro.

Spolszczonego Internet Explorera można ściągnąć nie tylko ze strony samego Microsoftu, ale także z witryn firm z którymi amerykański potentat współpracował, tworząc polską wersję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Explorer bardziej swojski