Fabryka Diet chce przytyć

KL
opublikowano: 26-05-2009, 00:00

Mała spółka z New Connect przeprowadzi odwrotne przejęcie. Finiszuje rozmowy z Venture Inkubator. Zapłaci swoimi akcjami.

Mała spółka z New Connect przeprowadzi odwrotne przejęcie. Finiszuje rozmowy z Venture Inkubator. Zapłaci swoimi akcjami.

Marketingowo-medialna spółka Fabryka Diet (FD) przeprowadza właśnie emisję dla dotychczasowych akcjonariuszy. Chce pozyskać 250 tys. zł i rozwinąć dwa nowe projekty internetowe. Jeden z nich to portal lifestylowy, związany z dietami. Drugi to wygrajkonkurs.pl, który ma na jednej stronie łączyć wiele dostępnych w sieci konkursów. Na ten cel większość pieniędzy ma jednak pochodzić z funduszy unijnych.

Zapisy na akcje nowej emisji będą prowadzone od 1 do 8 czerwca. Jeżeli nie wszyscy dotychczasowi akcjonariusze obejmą wszystkie papiery, ich część zostanie zaoferowana innym inwestorom.

— Od początku chcieliśmy mieć znacznie większe portfolio niż tylko portal Fabryka Diet. Chcemy zdywersyfikować źródła przychodów i poprawić rentowność, do końca roku wypracować zyski — mówi Monika Rola, prezes i akcjonariusz spółki.

Firma zamierza się więc rozrosnąć przez odwrotne przejęcie. W czerwcu mają zostać ustalone parametry transakcji z wrocławską firmą Venture Inkubator (VI). W wyniku transakcji Fabryka Diet będzie miała sto procent udziałów w VI, którzy w zamian dostaną akcje FD w ramach emisji aportowej. Działalność samej Fabryki Diet zostanie wydzielona do osobnej spółki.

— Dzięki temu będziemy kilkakrotnie większą spółką, niż dotychczas — mówi Monika Rola.

Venture Inkubator ma w portfelu kilka projektów, w tym jeden z najstarszych polskich portali — Dziennik Internautów oraz serwis IPO. pl, który sam kiedyś rozważał debiut.

— Po zakończeniu tego przejęcia planujemy kolejną emisję — zapowiada prezes Fabryki Diet.

Pieniądze ze sprzedaży akcji będą przeznaczone na rozwój projektów prowadzonych przez Venture Inkubator.

— Spółka, która przejmujemy dzięki tej transakcji będzie miała dostęp do rynku publicznego i nowych źródeł finansowania — mówi Monika Rola.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy