Fabryka ruszyła

Zbigniew Kazimierczak
16-12-2005, 00:00

Pod koniec 2006 r. rosyjska inwestycja producenta mebli powinna osiągnąć pełne moce produkcyjne.

Wczoraj Fabryki Mebli Forte oficjalnie otworzyły nowy zakład w rosyjskim Władimirze. Wartość poniesionych inwestycji na zakup obiektów i linii produkcyjnych spółka podlicza na 9 mln EUR. Zarząd zakłada, że po osiągnięciu w przyszłym roku pełnych zdolności produkcyjnych fabryka generować będzie 20 mln EUR (około 77 mln zł) rocznych obrotów. Dla porównania: po trzech kwartałach grupa Forte wykazuje 285 mln zł przychodów.

— Ze względu na potencjał i wysokie tempo rozwoju rynek rosyjski jest dla nas rynkiem strategicznym. Od lat prowadzimy tam działalność handlową, ale dopiero teraz, dzięki uruchomieniu produkcji, możemy mówić o ekspansji — mówi Maciej Formanowicz, prezes i główny akcjonariusz Forte.

W ciągu najbliższego roku zakończy się kolejny etap planu inwestycyjnego wart 2 mln EUR (8 mln zł). Wartość całego projektu zamknie się więc w 11 mln EUR (ponad 42 mln zł). Inwestycja została sfinansowana z emisji akcji, przeprowadzonej w ubiegłym roku, która dała firmie z Ostrowi Mazowieckiej 47 mln zł.

Dotychczas na rynek rosyjski trafiały meble Forte z ukraińskiej fabryki w Artiomowsku. Teraz tamtejszy zakład będzie mógł się skupić na rozwoju na terenie Ukrainy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Fabryka ruszyła