Facebook popiera protesty

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 18-04-2017, 11:30
aktualizacja: 18-04-2017, 13:32

Najpopularniejszy portal społecznościowy świata nie będzie karał pracowników, którzy zrobią sobie wolne, żeby przystąpić do protestów w obronie imigrantów.

Pracownicy portalu Facebook, którzy zamierzają przystąpić do protestów proimigracyjnych zaplanowanych na 1 maja nie muszą się obawiać nieprzyjemności w pracy.

Społecznościowy gigant pamięta także o pracownikach zatrudnionych w firmach współpracujących z Facebookiem i zapowiada, że sprawdzi, czy im również zezwolono na udział w protestach. Chodzi o pracowników ochrony, dozorców, kierowców autobusów i inne osoby pracujące w kampusie, ale zatrudnione przez zewnętrznych partnerów.  

Facebook należy do firm technologicznych, które mocno skrytykowały antyimigracyjne ruchy nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Spółki z tej branży chętnie ściągają do siebie specjalistów z różnych krajów świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Facebook popiera protesty