Facebook ściąga menedżerkę z Instagrama

ŁO
opublikowano: 13-09-2018, 17:15

Największy portal społecznościowy na świecie znalazł osobę na miejsce zwolnione przez Dana Rose’a.

- Marne Levine, dyrektor operacyjna Instagrama wraca do Facebooka, aby zostać jedną z jego czołowych menedżerek - donosi serwis Recode.  

Zobacz więcej

Marne Levine

Bloomberg

Oznacza to, że topowa menedżerka zarządzająca popularną aplikacją obejmie jedno z najważniejszych stanowisk w Facebooku. Levine będzie wiceprezeską odpowiedzialną za rozwój biznesu i globalne partnerstwa. Jedyną działką, którą zajmował się Rose, a której nie obejmie Levine będzie kierowanie zespołem fuzji i przejęć.  

To transfer w ramach jednej korporacji, bo Instagram należy od kilku lat do Facebooka. Mark Zuckerberg przejął aplikację sześć lat temu płacąc 1 mld USD.

Sama Levine też zresztą wcześniej pracowała w portalu społecznościowym i przeszła do aplikacji cztery lata temu. Teraz będzie odpowiadała bezpośrednio przed Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjną Facebooka.  

Instagram będzie szukał następcy Levine zarówno w swoich szeregach, jak i na zewnątrz. Serwis ma już ponad 1 mld aktywnych użytkowników miesięcznie.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy