Czytasz dzięki

Facebook tworzy okulary rzeczywistości rozszerzonej

ŁO, TechCrunch
opublikowano: 25-10-2018, 06:20

Jeden z menedżerów Facebooka potwierdził podczas konferencji, że portal społecznościowy pracuje nad okularami wykorzystującymi technologię AR.

- Tak! No cóż, oczywiście nad tym pracujemy - powiedział Ficus Kirkpatrick, który w Facebooku odpowiedzialny jest za rzeczywistość rozszerzoną (AR).  

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg mówił o technologii rzeczywistości rozszerzonej m.in. podczas konferencji F8 Developers w 2017 r.

Bloomberg

Menedżer odpowiedział w taki sposób na pytanie dziennikarza dotyczące tego, czy Facebook tworzy okulary AR. Pytanie zadano podczas konferencji organizowanej w Los Angeles przez portal technologiczny TechCrunch. Kirkpatrick potwierdził, że koncern robi postępy w tej kwestii.  

Okulary rzeczywistości rozszerzonej mogłyby być przełomowym produktem dla Facebooka, choć wyścig na rynku takich urządzeń jest zacięty. Biorą w nim udział m.in. start-upy Magic Leap i Thalmic Labs, a także tacy giganci, jak Microsoft, Google, czy Apple, który przejął dwie firmy specjalizujące się w tej technologii.  

Rzeczywistość rozszerzona łączy prawdziwy świat z generowanym komputerowo. Użytkownik może więc obserwować otoczenie widząc jednocześnie obrazy nałożone przez komputer.  

Pod koniec września największy portal społecznościowy na świecie zaprezentował bezprzewodowy samodzielny zestaw rzeczywistości wirtualnej (VR) o nazwie Oculus Quest. 

Kilka dni temu Brendan Iribe, jeden z czterech założycieli firmy Oculus przejętej w 2004 r. przez Facebooka, ogłosił, że żegna się z koncernem. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, TechCrunch

Polecane