Famur chce kupować

KSA
opublikowano: 01-12-2010, 00:00

Strategia zakłada upublicznienie dwóch spółek zależnych, kolejne przejęcia i uruchomienie nowego zakładu.

Strategia zakłada upublicznienie dwóch spółek zależnych, kolejne przejęcia i uruchomienie nowego zakładu.

Akcje Famuru zyskiwały wczoraj na wartości przy dużych jak na tę spółkę obrotach. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na komunikat o przyjęciu strategii na najbliższe lata. Jednym z jej podstawowych elementów jest zamiar wprowadzenia na GPW dwóch spółek zależnych Famuru: Polskiej Grupy Odlewniczej i Zametu Industry.

Pierwsza ze spółek zajmuje się odlewnictwem a druga — produkcją maszyn i urządzeń dla górnictwa odkrywkowego. Famur chce się skupić na podstawowej działalności, czyli produkcji maszyn dla górnictwa podziemnego. Zaproponuje w przyszłym roku akcjonariuszom wypłatę dywidendy niepieniężnej w postaci akcji tych dwóch spółek. Szacuje jej wartość na 250 mln zł. Polska Grupa Odlewnicza ma po III kwartałach 124,9 mln zł skonsolidowanych przychodów i 3,6 mln zł zysku netto. Zamet Industry ma odpowiednio 51,1 mln zł i 4,2 mln zł.

Famur zamierza też dalej konsolidować rynek (właśnie przejmuje Rema i zorganizowaną część przedsiębiorstwa Pemugu) i zapowiada lakonicznie uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu