Czytasz dzięki

Fast Finance nabiera rozpęd u przed giełdą

ET
opublikowano: 16-04-2008, 00:00

Windykator rozwija się tak szybko, że być może za rok zobaczymy go na GPW. Na razie wchodzi na New Connect.

Windykator rozwija się tak szybko, że być może za rok zobaczymy go na GPW. Na razie wchodzi na New Connect.

Wrocław potwierdza opinię matecznika firm finansowych. Stąd pochodzi Fast Finance, spółka ściągająca długi, która za kilkanaście dni zadebiutuje na New Connect. To kolejny windykator, który zdecydował się wejść na rynek publiczny.

— Firma rozwija się bardzo szybko. Chcąc utrzymać tempo, potrzebujemy kapitału — mówi Jacek Daroszewski, prezes i jeden z dwóch głównych akcjonariuszy spółki.

Fast Finance specjalizuje się w skupowaniu długów osób indywidualnych i windykacji na własny rachunek. W 2006 r. miał 2,1 mln zł obrotów i 110 tys. zł zysku. Rok później wartość sprzedaży skoczyła do 4,2 mln zł, a zyski do 857 tys. zł. Prognoza na ten rok zakłada przychody 9,6 mln zł. W kasie spółki ma zostać 2,5 mln zł czystego zysku. Jacek Daroszewski wyjaśnia, że został wyliczony w bardzo konserwatywny sposób i będzie wyższy.

W 2010 r. spółka planuje debiut na GPW. Jeśli jednak nadal będzie rozwijała się jak dotychczas, harmonogram zostanie przyspieszony.

— Przychody firmy oraz zysk planowany na ten rok mogą znacznie przekroczyć nasze prognozy. Jeśli tak się stanie, wówczas podejmiemy decyzję o wejściu na rynek regulowany. Debiut nastąpiłby więc w 2009 r. Jeszcze w tym roku dojdzie do emisji obligacji na zakup kolejnych wierzytelności — mówi prezes.

Fast Finance jest trzecim windykatorem, która zdecydował się na upublicznienie. W tym tygodniu zadebiutowała na New Connect Pragma Inkaso, spółka wyspecjalizowana w wierzytelnościach firmowych. Od ubiegłego roku na GPW notowane są również akcje Kredyt Inkaso. Możliwe, że do tej trójki dołączą kolejne. W przyszłym roku giełdowy debiut planuje Presco, zajmująca się wierzytelnościami detalicznymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane