Fatalny debiut na NewConnect

Kamil Zatoński
opublikowano: 16-11-2010, 12:10

Inwestorzy rzucili się do pozbywania się akcji Bio-Med Investors, spółki, która dziś zadebiutowała na NewConnect. Pierwsze transakcje zawierano z kursem aż o 44 proc. niższym, niż kurs odniesienia.

Bio-Med Investors to fundusz typu private equity, powstały z połączenia kontrolowanych przez grupy WDM i Totmes spółek Bio-Med Capital i Vesuvio Capital. Spółka przedstawiana jest jako podmiot inwestujący w firmy z branży medycznej, ale w jego portfelu jest na razie tylko jedna, które może aspirować do tego miana. To notowane na NewConnect Bio Inventions, które ma się zajmować produkcją i sprzedażą farmaceutyków i kosmetyków.

Ponadto w portfelu są udziały w innych funduszach private equity - Black Pearl Capial i Runicom, budowlany Sobet, WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi, producent opraw oświetleniowych LUG, Komfort Klima, świadcząca usługi instalacyjne, Ibiza Ice Cafe (jedna restauracja), producent chrupek Eurosnack, DCB, zajmujące się produkcją urzadzeń do wykrywania fałszywych banknotów oraz Doradcy24, ogólnopolska sieć doradztwa finansowego. Większość z tych firm jest już notowana na NewConnect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Fatalny debiut na NewConnect