Faworytem jest Softbank

Mariusz Zielke
opublikowano: 03-06-2004, 00:00

Komenda Główna Policji zamawia informatyczną hurtownię danych. Nareszcie, bo obecnie system raczej destabilizuje niż pomaga.

Kolejny — po konkursie na system logistyki — ciekawy przetarg w policji. Tym razem komenda główna zamówiła hurtownię danych, która ma obsługiwać krajowy system informacji policji (KSIP).

— Hurtownia ma umożliwić wykorzystanie systemu informatycznego do tworzenia analiz i raportów. Te funkcje obecnie mocno kuleją — mówi nasz informator zbliżony do przetargu.

Wartość przetargu ocenia się na kilkanaście milionów złotych. Z wadium wynika, że budżet projektu mieści się w granicach od 10 do 60 mln zł.

— Bliższa jest ta dolna granica — mówi nasz informator.

Projekt jest ściśle związany z systemem KSIP, w związku z czym faworytem do zwycięstwa będą firmy, które miały udział w budowie systemu informacji. A jeden z najważniejszych modułów KSIP — centrum informacji kryminalnej — wykonało konsorcjum Softbanku, Oracle, HP i Malkoma. Stąd — zdaniem obserwatorów — Softbank wspólnie z tymi partnerami może i w tym przypadku zagrać pierwsze skrzypce.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że hurtownia jest potrzebna i to jak najszybciej.

— Przy jej braku raportowanie i statystyki destabilizują pracę policji i jej działania operacyjne. Po wdrożeniu hurtowni analizy będą mogły być prowadzone off-line i nie będą obciążać systemu — uważa jeden z naszych rozmówców.

Hurtownia ma zostać wdrożona w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy. Przetarg powinien rozstrzygnąć się do końca wakacji, a termin składania ofert upływa pod koniec czerwca. Kryteria oceny ofert to: cena (80 proc.), gwarancja (10 proc.) i wykorzystanie używanego przez policję sprzętu (10 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Faworytem jest Softbank