Fed pomógł giełdzie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 01-02-2007, 00:00

Środowe notowania na amerykańskich giełdach nie należały do spokojnych, ale przyniosły w trakcie sesji nowy historyczny rekord indeksu Dow Jones.

Przez długi czas aktywność graczy mocno ograniczało wyczekiwanie na decyzję władz monetarnych. Dopiero utrzymanie ceny długu na dotychczasowym poziomie i dość uspokajający komentarz Fed zachęciły do zakupu akcji. Z miejsca pojawiły się bowiem spekulacje, że stopy nie drgną nawet do końca roku.

W centrum uwagi inwestorów znalazły się walory Boeinga. Największy na świecie producent samolotów pochwalił się pobiciem prognoz analityków odnośnie wyników za poprzedni kwartał. Firma dodatkowo podniosła projekcje finansowe na bieżący rok.

Taniały za to papiery Time Warner. Medialny gigant sprostał oczekiwaniom specjalistów w czwartym kwartale notując 30 proc. wzrost zysku, jednak prognoza na 2007 r. okazała się mało ambitna. Pod kreską toczyła się też wymiana akcji Juniper Networks. Producent infrastruktury sieciowej zdecydował się przesunąć publikację raportu kwartalnego, gdyż Komisja Papierów Wartościowych (SEC) bada kwestię opcji na akcje spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane