Fiasko NWR

KSA
opublikowano: 01-12-2010, 00:00

Spółka nie rezygnuje z poszukiwania ciekawych aktywów w Polsce, ale nie zaoferuje więcej za Bogdankę.

Spółka nie rezygnuje z poszukiwania ciekawych aktywów w Polsce, ale nie zaoferuje więcej za Bogdankę.

Wezwanie NWR na akcje Bogdanki nie powiodło się. By doszło do skutku, konieczne było osiągnięcie progu 75 proc. z ponad 34 mln akcji węglowej spółki. Nie wiadomo, ile zabrakło, bo zarząd NWR nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. Można jedynie domniemywać, że sporo.

NWR podkreśla, że potencjalna transakcja przejęcia Bogdanki sprowadzana była zawsze jedynie do ceny. Zdaniem zarządu, jej niepowodzenie potwierdza tylko, że NWR kieruje się "ścisłymi zasadami dyscypliny finansowej". Spółka mimo wszystko nie rezygnuje z działalności w regionie.

"NWR kontynuuje poszukiwanie interesujących możliwości rozwoju biznesowego w Polsce i na Ukrainie" — mówi cytowany w komunikacie Mike Salamon, prezes NWR.

W Polsce ma teraz dwa projekty: Morcinek i Dębieńsko i nadal zamierza w nie inwestować.

— Mamy nadzieję na bliską współpracę z polskimi władzami i naszymi polskimi partnerami biznesowymi — kwituje Mike Salamon.

Rynek spodziewał się, że NWR podwyższy cenę w wezwaniu lub ogłosi kolejne w którym zaoferuje więcej za akcje Bogdanki. Spółka w przesłanym do "PB" oświadczeniu twierdzi jednak, że nie będzie występować z inną ofertą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Fiasko NWR