Fiasko rozmów z listonoszami

DI
opublikowano: 24-11-2006, 00:00

Wczorajsze rozmowy związkowców z przedstawicielami kierownictwa Poczty Polskiej (PP) nie zakończyły się porozumieniem. Następna tura negocjacji — w poniedziałek o godz. 11. Kluczem są kwestie płacowe. Związkowcy zaproponowali podwyżkę minimalnego wynagrodzenia do 1300 zł oraz 150 zł podwyżki dla wszystkich pracowników od 1 stycznia 2007 r. Kierownictwo PP zaproponowało do 1300 zł w wielkich miastach i do 1200 zł w mniejszych, a także podwyżkę wynagrodzenia o 75 zł dla pozostałych pracowników tzw. pionu eksploatacji w przedsiębiorstwie.

Zbigniew Niezgoda, dyrektor generalny PP, powiedział po negocjacjach, że „ma poczucie dużej przegranej” i liczy na odpowiedzialne zachowanie strony związkowej.

— Zbliża się liberalizacja rynku — przypomina Zbigniew Niezgoda.

Zdaniem Pawła Jędrzejewskiego z Solidarności, rozmowy „zapowiadały się pozytywnie”, ale kierownictwo PP usztywniło stanowisko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane