Filipek: Potrzebne CBA z jednym celem - walki z korupcją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 14:25

W miejsce wielu instytucji zajmujących się korupcją, musi powstać jeden urząd, który będzie miał jeden cel - skuteczną walkę z tą plaga - mówił w czwartek w Sejmie Krzysztof Filipek (Samoobrona).

W miejsce wielu instytucji zajmujących się korupcją, musi powstać jeden urząd, który będzie miał jeden cel - skuteczną walkę z tą plaga - mówił w czwartek w Sejmie Krzysztof Filipek (Samoobrona).

"Gdzie kucharek sześć - tam nie ma co jeść. Dlatego trzeba jednego urzędu, który skutecznie będzie walczył z korupcją" - mówił Filipek. Samoobrona jest za przekazaniem projektu ustawy do komisji i wniesie poprawki, zmierzające do nieograniczania uprawnień służb celnych.

Według Filipka, również prawo międzynarodowe - podpisana ale nieratyfikowana przez Polskę konwencja - nakłada na nas obowiązek powołania urzędu antykorupcyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane