Fink: rynek szykuje się do ogromnego napływu środków na giełdy

opublikowano: 16-04-2019, 14:53

Gospodarka Stanów Zjednoczonych ponownie przyspiesza po spowolnieniu, a rynek przygotowuje się do „ogromnego" napływu środków na rynek akcji, uważa legendarny Larry Fink, dyrektor generalny funduszu BlackRock, cytowany przez agencję Reuters.

BlackRock, największy na świecie zarządca aktywów, podał we wtorek lepszy niż oczekiwano zysk w pierwszym kwartale i pozyskał dziesiątki miliardów dolarów nowej gotówki dla inwestorów, w czym pomogło odbicie na globalnych rynkach finansowych po bardzo słabej końcówce 2018 r. 

Laurence Fink
Zobacz więcej

Laurence Fink Bloomberg

Rajd światowych akcji może być jeszcze większy, ponieważ więcej pieniędzy wraca na rynek. Mamy rekordowe kwoty w gotówce. Nadal notujemy odpływy z handlu detalicznego w stronę akcji i funduszy - powiedział Larry Fink. 

W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. BlackRock odnotował co prawda spadek zysku, ale wypracowany wynik był lepszy od szacunków analityków. Do podziału wśród akcjonariuszy przypadło 10,5 mld USD co w przeliczeniu na akcję daje kwotę 6,61 USD. Analitycy spodziewali się EPS na poziomie 6,13 USD wobec 1,09 mld USD rok wcześniej (6,68 USD na akcję).

W ujęciu całościowym, fundusz sprzedał w tym okresie akcje, obligacje i inne instrumenty długoterminowe o wartości 59 mld USD wobec 43,6 mld w ostatnim kwartale 2018 r. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu