Fintechy idą po mikrofirmy

opublikowano: 13-05-2018, 22:00

Innowacyjne firmy technologiczno-finansowe coraz częściej kierują swoje usługi do mikroprzedsiębiorców.

Innowacyjne firmy technologiczno-finansowe coraz częściej kierują swoje usługi do mikroprzedsiębiorców. Głównie dlatego, że to bardzo liczna i atrakcyjna biznesowo grupa odbiorców — mówili przedstawiciele fintechów podczas piątkowego FinTech & InsurTech Digital Congress.

Ale zwracali uwagę, że firmy z sektora MSP wymagają jednak specyficznego podejścia. Usługi kierowane do spółek tej wielkości muszą znacząco różnić się od oferty korporacyjnej, bo małe firmy odrzucają biurokrację towarzyszącą kredytom. Proces finansowania powinien przebiegać szybko, najlepiej online, bez zbędnej biurokracji i zaświadczeń. Mikroprzedsiębiorcy nie godzą się też na stałe opłaty w czasie, gdy nie korzystają z usługi. Nie sprawdzą się tu zatem sztywne modele abonamentowe czy określone z góry okresy rozliczeniowe.

— Tradycyjne instytucje finansowe nie są skłonne do udzielania wystarczającego wsparcia MSP także ze względu na ograniczenia regulacyjne i niedobór danych dotyczących oceny ryzyka kredytowego — mówił Michał Pawlik, prezes Smeo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy