Firma trzy w jednym

[SW]
02-03-2012, 00:00

Orangeblue — agencja reklamowa i firma outsourcingowa wchodzi w działalność wydawniczą.

Orangeblue, jako agencja reklamowa (Orangeblue Advertising Agency) oraz firma outsourcingowa (Orangeblue BPO), działa od 2005 r. — Łączenie kompetencji agencji reklamowej ze sprzedażą to dość nietypowe i niełatwe zestawienie — przyznaje Krzysztof Ziomek, partner zarządzający Orangeblue.

Jednak firma, która w ub.r. otrzymała tytuł Gazeli Biznesu, dobrze sobie z tym radzi. Do tego w ub.r. postanowiła wejść w kolejny obszar — działalność wydawniczą. Nowo powstałe Orangeblue Media zajmuje się publikacją dwumiesięcznika „Cudaczek i przyjaciele”, który jest dedykowany dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

— Pomysł powstał z obserwacji, że na rynku wydawniczym brakuje pism jednocześnie interesujących i rozwijających dzieci intelektualnie — twierdzi Krzysztof Ziomek.

„Cudaczek i przyjaciele” ma promować mądrą rozrywkę i uczyć poprzez zabawę. Składa się z części informacyjnej oraz zawierającej zadania do samodzielnego wykonania przez dziecko. Tytułowy bohater jest stworem, który chciałaby się dowiedzieć o świecie jak najwięcej.

Do tej pory pojawiły się dwa numery „Cudaczka”, trzeci jest w sprzedaży. Cena wzrosła z 4,99 zł do 6,99 zł. Nakład wyniósł 40 tys. egzemplarzy. W przypadku pierwszego wydania sprzedało się ok. 60 proc., w przypadku drugiego połowa.

Czwarte wydanie będzie już nieco inne — książeczka stanie się miesięcznikiem. Krzysztof Ziomek twierdzi, że na prognozy zysków jeszcze za wcześnie. Przyznaje, że dla firmy ważniejsze było udane wejście na ciasny już rynek wydawniczy z produktem, który wypełni lukę.

— Teraz już widzimy, że to się uda, bo jest zapotrzebowanie na taki produkt. Mieliśmy spory odzew — mówi Ziomek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SW]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firma trzy w jednym