Firmowe złoto czy platyna

Dorota Czerwińska
opublikowano: 19-12-2008, 00:00

Spółki medyczne proponują łatwy i szybki dostęp do lekarzy, dobrze wyposażone przychodnie i sprzęt medyczny.

W stolicy abonamenty są standardem w dużych firmach, ale inne miasta nadganiają dystans. Medicover ma ponad 250 tys. klientów abonamentowych, Lux Med wymienia liczbę 280 tys. W Centrum Medycznym Damiana mówią, że w ostatnim roku sprzedaż usług abonamentowych dla firm wzrosła o prawie 50 proc.

Abonament się opłaca. Za równowartość opłaty za jedną wizytę u lekarza pracownik może mieć dostęp do kilkudziesięciu specjalistów, diagnostyki i wizyt domowych. Spółki medyczne proponują dobrze wyposażone przychodnie i sprzęt medyczny.

Na ogół firmy medyczne oferują kilka rodzajów abonamentu. Najtańsze zapewniają opiekę internisty i podstawowe badania diagnostyczne oraz laboratoryjne. W Medycynie Rodzinnej kosztuje to 19 zł. Pakiet standard w Centrum Medycznym LIM jest za 125 zł, ale obejmuje także dostęp do specjalistów, rehabilitację, pogotowie, testy alergiczne i 10 proc. zniżki za stomatologię i chirurgię. Najtańszy (139 zł) abonament w Medicoverze zapewnia całodobową opiekę medyczną, pogotowie, specjalistów, testy alergiczne, rehabilitację, prowadzenie ciąży i trzy konsultacje psychiatryczne w roku.

Ceny pakietów przedsiębiorcy mogą negocjować. Im więcej pracowników chcą obdarować takim bonusem, tym większe zniżki. Ale im większy zakres usług, tym pakiet droższy. I tak — Pakiet Platynowy za 500-600 zł w Centrum Medycznym Damiana obejmuje m.in. operacje i pobyt w szpitalu, medycynę estetyczną i plastyczną oraz ubezpieczenie Allianz za granicą. Pakiet VIP w Lux Medzie, zwany brylantowym, za 380 zł oferuje także konsultacje profesorskie i opiekę medyczną za granicą. Medicover za 1099 zł (abonament platynowy) dorzuca konsultacje u specjalistów z całej Polski i leczenie chorób zagrażających życiu w USA.

Najczęściej pracodawcy wybierają abonamenty ze środkowego segmentu. Za cenę, jaką zwykle płaci się w Polsce za jedną wizytę u lekarza, pracownik dostaje dostęp do kilkudziesięciu specja-listów, pełnej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz wizyty domowe. Na przykład w Enel-Medzie taki pakiet kosztuje 160 zł miesięcznie.

Pracodawcy liczą też na elastyczność firm medycznych. Chętnie patrzą na możliwość objęcia opieką rodziny pracownika, w tym także jego rodziców. Rośnie także zainteresowanie opieką szpitalną. Swoje szpitale mają już CM Damiana i Enel-Med, a wkrótce otworzy go Medicover. l

Dorota Czerwińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu